TDK Corporation MMZ1608Q102BTD25
MMZ1608Q102BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Q102BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608Q102BTD25.pdf
Availability of MMZ1608Q102BTD25
QUANTITY
MMZ1608Q102BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Q102BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Q102BTD25
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Q102BTD25
Related LinksMMZ1608Q, MMZ1608Q102BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Q102BTD25 Details Description
Related parts for MMZ1608Q102BTD25
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ENCODER 8INP PRIORITY 20-PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 16QFN datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SWELEVATOR DOOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 31.9990 KHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF10% 100VDC RDL datasheet.pdf