TDK Corporation MMZ1608Q121BTD25
MMZ1608Q121BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Q121BTD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608Q121BTD25.pdf
Availability of MMZ1608Q121BTD25
QUANTITY
MMZ1608Q121BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Q121BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Q121BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Q121BTD25
Related LinksMMZ1608Q, MMZ1608Q121BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Q121BTD25 Details Description
Related parts for MMZ1608Q121BTD25
MOSFET P-CH 50V 5.3A I-PAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 7.9A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS IPASSTM R/A SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 10.29MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf