TDK Corporation MMZ1608Q601BTA00
MMZ1608Q601BTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Q601BTA00
Brief Description
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0603
Datasheet Download
MMZ1608Q601BTA00.pdf
Availability of MMZ1608Q601BTA00
QUANTITY
MMZ1608Q601BTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Q601BTA00
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Q601BTA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMMZ
PackagingDigi-Reel®
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Q601BTA00
Related LinksMMZ1608Q, MMZ1608Q601BTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Q601BTA00 Details Description
Related parts for MMZ1608Q601BTA00
CONN IDC 23POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 6POS .100 datasheet.pdf
9V HD SNAP T STYLE 3" WIRE LEADS datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf