TDK Corporation MMZ1608S400ATD25
MMZ1608S400ATD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S400ATD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608S400ATD25.pdf
Availability of MMZ1608S400ATD25
QUANTITY
MMZ1608S400ATD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S400ATD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S400ATD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency40 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S400ATD25
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S400ATD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S400ATD25 Details Description
Related parts for MMZ1608S400ATD25
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC RESET CPU BIPOLAR 3.2V 5SSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-323 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
LED BCKLT DVR MOD 6CH I2C QFN datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf