TDK Corporation MMZ1608S471ATA00
MMZ1608S471ATA00 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S471ATA00
Brief Description
FERRITE CHIP 470 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
MMZ1608S471ATA00.pdf
Availability of MMZ1608S471ATA00
QUANTITY
MMZ1608S471ATA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S471ATA00
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S471ATA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMMZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S471ATA00
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S471ATA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S471ATA00 Details Description
Related parts for MMZ1608S471ATA00
IC FPGA 173 I/O 240QFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 164-174MHZ BN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 28MM datasheet.pdf