TDK Corporation MMZ1608Y152BTD25
MMZ1608Y152BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Y152BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608Y152BTD25.pdf
Availability of MMZ1608Y152BTD25
QUANTITY
MMZ1608Y152BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Y152BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Y152BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Y152BTD25
Related LinksMMZ1608Y, MMZ1608Y152BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Y152BTD25 Details Description
Related parts for MMZ1608Y152BTD25
IC EEPROM 256KBIT 150NS 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 44 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 940MA 300 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.7V 4-USP datasheet.pdf