TDK Corporation MMZ1608Y301BTA00
MMZ1608Y301BTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Y301BTA00
Brief Description
FERRITE CHIP 300 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
MMZ1608Y301BTA00.pdf
Availability of MMZ1608Y301BTA00
QUANTITY
MMZ1608Y301BTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Y301BTA00
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Y301BTA00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Y301BTA00
Related LinksMMZ1608Y, MMZ1608Y301BTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Y301BTA00 Details Description
Related parts for MMZ1608Y301BTA00
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A HNGE LVR datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 12POS MCP .110 datasheet.pdf
IC HDMI TX PORT P/I3 8TSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M654-B 68PLCC datasheet.pdf
RES 154 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 32POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 28-32AWG 2POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf