TDK Corporation MMZ2012Y121BT000
MMZ2012Y121BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y121BT000
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 800MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y121BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y121BT000
QUANTITY
MMZ2012Y121BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y121BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y121BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating800mA
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y121BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y121BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y121BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y121BT000
FIXED IND 330NH 170MA 850 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R SOT23-8 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM PCB datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 16COND 0.050" datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf