TDK Corporation MMZ2012Y152BT000
MMZ2012Y152BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y152BT000
Brief Description
FERRITE CHIP 1500 OHM 500MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y152BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y152BT000
QUANTITY
MMZ2012Y152BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y152BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y152BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y152BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y152BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y152BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y152BT000
IC FPGA 146 I/O 208PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 40MA 33 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 280MA 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 21C S 36" YEL NI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED COB CXB2540 2700K WHT SMD datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf