TDK Corporation MMZ2012Y600BTD25
MMZ2012Y600BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y600BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ2012Y600BTD25.pdf
Availability of MMZ2012Y600BTD25
QUANTITY
MMZ2012Y600BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y600BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y600BTD25
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y600BTD25
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y600BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y600BTD25 Details Description
Related parts for MMZ2012Y600BTD25
CONN PIN 18-34AWG BENT PRE-TIN datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A MALE SNGL 3POS 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 42POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 6V datasheet.pdf
RES 340 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/B RETAINER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25.5MM 220/240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.309 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 180" datasheet.pdf