Rohm Semiconductor MNR02M0APJ472
MNR02M0APJ472 picture photo
Mfg. Part Number
MNR02M0APJ472
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
Datasheet Download
MNR02M0APJ472.pdf
Availability of MNR02M0APJ472
QUANTITY
MNR02M0APJ472 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR02M0APJ472
Internal Part NumberEIS-MNR02M0APJ472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR02M0APJ472
Related LinksMNR02M, MNR02M0APJ472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR02M0APJ472 Details Description
Related parts for MNR02M0APJ472
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7/8" datasheet.pdf
IC COMPARATOR 60NS LOW PWR 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.5A 8-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 160A DO205AB datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 400V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MICRO 51C S 36" YEL JACKS NI datasheet.pdf
37POS M/M DUAL 830PF datasheet.pdf