Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ471
MNR04M0ABJ471 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0ABJ471
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0ABJ471.pdf
Availability of MNR04M0ABJ471
QUANTITY
MNR04M0ABJ471 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0ABJ471
Internal Part NumberEIS-MNR04M0ABJ471
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0ABJ471
Related LinksMNR04M, MNR04M0ABJ471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0ABJ471 Details Description
Related parts for MNR04M0ABJ471
CAP TANT 68UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 18A 240VAC AC OUT QC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 13POS .100 30AU datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 50/250KSPS 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TAB 5,8 X0,8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf