Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ680
MNR04M0ABJ680 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0ABJ680
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0ABJ680.pdf
Availability of MNR04M0ABJ680
QUANTITY
MNR04M0ABJ680 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0ABJ680
Internal Part NumberEIS-MNR04M0ABJ680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)