Rohm Semiconductor MNR04M0APJ151
MNR04M0APJ151 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0APJ151
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0APJ151.pdf
Availability of MNR04M0APJ151
QUANTITY
MNR04M0APJ151 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0APJ151
Internal Part NumberEIS-MNR04M0APJ151
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0APJ151
Related LinksMNR04M, MNR04M0APJ151 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0APJ151 Details Description
Related parts for MNR04M0APJ151
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 14-16AWG SZ16 NICKEL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP COND 3"L BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf