Rohm Semiconductor MNR04M0APJ682
MNR04M0APJ682 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0APJ682
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0APJ682.pdf
Availability of MNR04M0APJ682
QUANTITY
MNR04M0APJ682 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0APJ682
Internal Part NumberEIS-MNR04M0APJ682
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0APJ682
Related LinksMNR04M, MNR04M0APJ682 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0APJ682 Details Description
Related parts for MNR04M0APJ682
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
IC ANALOG FRONT END 6CH 44-TQFP datasheet.pdf
WRENCH BOX END 14MM 6.42" datasheet.pdf
CABINET STEEL 12.7X60.1X60.1 GRY datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
INSULATING WASHER WHITE datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 569 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf