Rohm Semiconductor MNR04MRAPJ105
MNR04MRAPJ105 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04MRAPJ105
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804
Datasheet Download
MNR04MRAPJ105.pdf
Availability of MNR04MRAPJ105
QUANTITY
MNR04MRAPJ105 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04MRAPJ105
Internal Part NumberEIS-MNR04MRAPJ105
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04MRAPJ105
Related LinksMNR04M, MNR04MRAPJ105 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04MRAPJ105 Details Description
Related parts for MNR04MRAPJ105
RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 44.2368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 5A DO215AB datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf