Rohm Semiconductor MNR04MRAPJ121
MNR04MRAPJ121 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04MRAPJ121
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04MRAPJ121.pdf
Availability of MNR04MRAPJ121
QUANTITY
MNR04MRAPJ121 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04MRAPJ121
Internal Part NumberEIS-MNR04MRAPJ121
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04MRAPJ121
Related LinksMNR04M, MNR04MRAPJ121 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04MRAPJ121 Details Description
Related parts for MNR04MRAPJ121
Connector Receptacle 40 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER NPN TO PNP OUTPUT datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf