Rohm Semiconductor MNR04MRAPJ680
MNR04MRAPJ680 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04MRAPJ680
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04MRAPJ680.pdf
Availability of MNR04MRAPJ680
QUANTITY
MNR04MRAPJ680 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04MRAPJ680
Internal Part NumberEIS-MNR04MRAPJ680
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04MRAPJ680
Related LinksMNR04M, MNR04MRAPJ680 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04MRAPJ680 Details Description
Related parts for MNR04MRAPJ680
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN IDC DB 3POS 2.5MM BLK PCB datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
BLINDING CAP FOR FEMALE WITH EYE datasheet.pdf
RES SMD 81.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf