Rohm Semiconductor MNR12E0ABJ470
MNR12E0ABJ470 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12E0ABJ470
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 0606
Datasheet Download
MNR12E0ABJ470.pdf
Availability of MNR12E0ABJ470
QUANTITY
MNR12E0ABJ470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12E0ABJ470
Internal Part NumberEIS-MNR12E0ABJ470
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12E0ABJ470
Related LinksMNR12E, MNR12E0ABJ470 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12E0ABJ470 Details Description
Related parts for MNR12E0ABJ470
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf