Rohm Semiconductor MNR12ERAPJ000
MNR12ERAPJ000 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12ERAPJ000
Brief Description
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606
Datasheet Download
MNR12ERAPJ000.pdf
Availability of MNR12ERAPJ000
QUANTITY
MNR12ERAPJ000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12ERAPJ000
Internal Part NumberEIS-MNR12ERAPJ000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12ERAPJ000
Related LinksMNR12E, MNR12ERAPJ000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12ERAPJ000 Details Description
Related parts for MNR12ERAPJ000
FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
POT 500 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
SPRINGTERM. ATO CB 3.32-5.37M datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 113 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 25A datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf