Rohm Semiconductor MNR12ERAPJ220
MNR12ERAPJ220 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12ERAPJ220
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0606
Datasheet Download
MNR12ERAPJ220.pdf
Availability of MNR12ERAPJ220
QUANTITY
MNR12ERAPJ220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12ERAPJ220
Internal Part NumberEIS-MNR12ERAPJ220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12ERAPJ220
Related LinksMNR12E, MNR12ERAPJ220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12ERAPJ220 Details Description
Related parts for MNR12ERAPJ220
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 8A SINGLE A T/H datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 42POS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 7.62MM datasheet.pdf
SAW RESONATOR 916.50MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 96POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf