Rohm Semiconductor MNR12ERAPJ223
MNR12ERAPJ223 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12ERAPJ223
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 22K OHM 0606
Datasheet Download
MNR12ERAPJ223.pdf
Availability of MNR12ERAPJ223
QUANTITY
MNR12ERAPJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12ERAPJ223
Internal Part NumberEIS-MNR12ERAPJ223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12ERAPJ223
Related LinksMNR12E, MNR12ERAPJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12ERAPJ223 Details Description
Related parts for MNR12ERAPJ223
CONN DB37 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE GLAND W/GUARD PG13.5 PLAST datasheet.pdf
IBUTTON MONETARY SHA-1 datasheet.pdf
MODULE CCS EZ WEB LYNX 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf