Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ100
MNR14E0ABJ100 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ100.pdf
Availability of MNR14E0ABJ100
QUANTITY
MNR14E0ABJ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ100
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ100
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ100 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ100
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC A/D CONV 8BIT SRL IN/OUT8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf