Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ102
MNR14E0ABJ102 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ102
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ102.pdf
Availability of MNR14E0ABJ102
QUANTITY
MNR14E0ABJ102 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ102
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ102
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ102
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ102 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ102 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ102
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
RES 320 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-2250 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
LABEL CARD YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 STEEL 3MM datasheet.pdf