Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ103
MNR14E0ABJ103 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ103
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ103.pdf
Availability of MNR14E0ABJ103
QUANTITY
MNR14E0ABJ103 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ103
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ103
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ103 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ103 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ103
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 3PH,1/4HP 0.2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 450-470MHZ BN CONN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
LED BLINKING RED DIFF 3MM T/H datasheet.pdf
860UF 40V 26X43 105C AXI datasheet.pdf