Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ104
MNR14E0ABJ104 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ104
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ104.pdf
Availability of MNR14E0ABJ104
QUANTITY
MNR14E0ABJ104 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ104
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ104
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ104 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ104
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC AMP DIFF SGL SUPPLY 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT PI-SO 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf