Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ112
MNR14E0ABJ112 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ112
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ112.pdf
Availability of MNR14E0ABJ112
QUANTITY
MNR14E0ABJ112 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ112
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ112
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ112
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ112 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ112 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ112
JUMPER-H2728TR/C2064N/H2728TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIL MALE VERT PC TAIL CONNECTOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MA-15DP21C6 6M CABLE 2 N/C + 1 N datasheet.pdf
RES 350 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V T/H datasheet.pdf