Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ124
MNR14E0ABJ124 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ124
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ124.pdf
Availability of MNR14E0ABJ124
QUANTITY
MNR14E0ABJ124 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ124
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ124
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ124
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ124 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ124 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ124
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HDR 40POS VERT S-LATCH 10AU datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 376-BGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SGL UNIPOLR 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SMA JK TO SMA JK .141C datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 10A 125V datasheet.pdf