Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ131
MNR14E0ABJ131 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ131
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ131.pdf
Availability of MNR14E0ABJ131
QUANTITY
MNR14E0ABJ131 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ131
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ131
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ131
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ131 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ131
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 56A TO262-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 72POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf