Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ153
MNR14E0ABJ153 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ153
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ153.pdf
Availability of MNR14E0ABJ153
QUANTITY
MNR14E0ABJ153 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ153
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ153
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ153 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ153 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ153
IDC CABLE - MKC16A/MC16G/MKC16A datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.0V CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf