Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ180
MNR14E0ABJ180 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ180
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ180.pdf
Availability of MNR14E0ABJ180
QUANTITY
MNR14E0ABJ180 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ180
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ180
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ180
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ180 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ180 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ180
RES TEMP SENS 3.3K OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 30A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD datasheet.pdf
RES 645.32 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
RELAY SSR 24-280 V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 250UF 100V CHA MNT datasheet.pdf