Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ242
MNR14E0ABJ242 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ242
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ242.pdf
Availability of MNR14E0ABJ242
QUANTITY
MNR14E0ABJ242 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ242
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ242
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ242
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ242 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ242 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ242
CONN TAB 20-24AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0504 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.0V 9MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf