Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ272
MNR14E0ABJ272 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ272
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ272.pdf
Availability of MNR14E0ABJ272
QUANTITY
MNR14E0ABJ272 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ272
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ272
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ272
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ272 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ272 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ272
THERMISTOR 22 OHM NTC 0402 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 14-16 AWG #6 datasheet.pdf
IC UART QUAD W/FIFO 80-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY SGL DIGIT 2.3" RED-ORN datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 150MA 9 OHM TH datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 55V 150A 24-SMD datasheet.pdf