Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ273
MNR14E0ABJ273 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ273
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ273.pdf
Availability of MNR14E0ABJ273
QUANTITY
MNR14E0ABJ273 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ273
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ273
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ273
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ273 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ273 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ273
IDC CABLE-ASN34A/ AE34M / APK34A datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3/16 NONE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 30POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf