Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ301
MNR14E0ABJ301 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ301
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ301.pdf
Availability of MNR14E0ABJ301
QUANTITY
MNR14E0ABJ301 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ301
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ301
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ301
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ301 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ301
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 160POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
BI-LEVEL PRISM Y,Y LC 13" REEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 42 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ASSY SQ 21.6MM 13.1MM HT RS WHT datasheet.pdf