Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ391
MNR14E0ABJ391 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ391
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ391.pdf
Availability of MNR14E0ABJ391
QUANTITY
MNR14E0ABJ391 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ391
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ391
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ391
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ391 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ391 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ391
DIODE GEN PURP 800V 10A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/12V 0.45A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC POT DGTL 5K DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.65A 92 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BCH-508VS- 6 BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf