Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ472
MNR14E0ABJ472 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ472
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ472.pdf
Availability of MNR14E0ABJ472
QUANTITY
MNR14E0ABJ472 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ472
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ472
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ472
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ472 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ472
PERF BOARD datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1.2X6.5MM datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R QUAD28SOIC datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V Y5V AXIAL datasheet.pdf
CONN SR MALE 4POS W/XMAS GRAY datasheet.pdf
RES 152 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWTCH SHRTHNG LVR 1A SPDT 125V datasheet.pdf