Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ560
MNR14E0ABJ560 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ560
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ560.pdf
Availability of MNR14E0ABJ560
QUANTITY
MNR14E0ABJ560 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ560
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ560
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ560
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ560 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ560 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ560
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FOOT CYLIN 0.748" DIA SILVER datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1MSPS 16MSOP datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf