Rohm Semiconductor MNR14E0APJ201
MNR14E0APJ201 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ201
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ201.pdf
Availability of MNR14E0APJ201
QUANTITY
MNR14E0APJ201 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ201
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ201
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ201
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ201 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ201 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ201
FILTER POWER LINE EMI WIRE 10A datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OCP 8SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 300A DO205AB datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
M805 8C 8#20HD SKT RECP THRD datasheet.pdf
15UF 160V 10X12,5 datasheet.pdf