Rohm Semiconductor MNR14E0APJ331
MNR14E0APJ331 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ331
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ331.pdf
Availability of MNR14E0APJ331
QUANTITY
MNR14E0APJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ331
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ331
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ331
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ331 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ331
CONN EDGECARD 32PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
GROUP MARKER WAD 8 MC NE WS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MICRO 9 M 30" YEL JACKP datasheet.pdf
MICRO 9C P 120" WHT JACKS datasheet.pdf