Rohm Semiconductor MNR14E0APJ331
MNR14E0APJ331 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ331
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ331.pdf
Availability of MNR14E0APJ331
QUANTITY
MNR14E0APJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ331
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ331
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ331
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ331 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ331
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC DGTL SIGNAL PROCESSOR 144-BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf