Rohm Semiconductor MNR14E0APJ754
MNR14E0APJ754 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ754
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ754.pdf
Availability of MNR14E0APJ754
QUANTITY
MNR14E0APJ754 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ754
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ754
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ754
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ754 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ754 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ754
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
A/V DIRECT BOX datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 815MA 170 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1430LM 3CH MCPCB datasheet.pdf
MPPS⑩ Miniature Package Power Solutions 50V NPN LOW SATURATION TRANSISTOR IC datasheet.pdf