Rohm Semiconductor MNR14E0APJ820
MNR14E0APJ820 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ820
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ820.pdf
Availability of MNR14E0APJ820
QUANTITY
MNR14E0APJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ820
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ820
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ820
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ820 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ820
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.8V SNT-4A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 592MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 65MA 44 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
BATT PACK 2.4V 2000MAH NIMH datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf