Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ131
MNR14ERAPJ131 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ131
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ131.pdf
Availability of MNR14ERAPJ131
QUANTITY
MNR14ERAPJ131 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ131
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ131
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ131
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ131 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ131
VARISTOR 162V 400A 3225 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
20BIT INC ENCODER FOR BIG datasheet.pdf
K4 MOUNTING PLATE AL datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
1 X 72 YD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 75W datasheet.pdf
EMITTER SINGLE COLOR DENTAL BLUE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf