Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ201
MNR14ERAPJ201 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ201
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ201.pdf
Availability of MNR14ERAPJ201
QUANTITY
MNR14ERAPJ201 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ201
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ201
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ201
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ201 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ201 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ201
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.315" (8.00mm) Crimp datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 24.1X31.1X72.1 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf