Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ302
MNR14ERAPJ302 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ302
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ302.pdf
Availability of MNR14ERAPJ302
QUANTITY
MNR14ERAPJ302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ302
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ302
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ302
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ302 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ302
TRANSF AUTO 230-115V 100VA EUROP datasheet.pdf
REG SW 1.5V 16A HORZ datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
PWR SUP MEDICAL +5V/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOK EMBEDDED C PROGRAMMING VOL3 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf