Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ361
MNR14ERAPJ361 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ361
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ361.pdf
Availability of MNR14ERAPJ361
QUANTITY
MNR14ERAPJ361 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ361
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ361
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ361
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ361 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ361 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ361
TERM BLOCK PCB 2POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.5A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 24POS STD SER 1 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 36POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf