Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ431
MNR14ERAPJ431 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ431
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ431.pdf
Availability of MNR14ERAPJ431
QUANTITY
MNR14ERAPJ431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ431
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ431
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ431
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ431 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ431
IC MONITOR VOLT MPU 16-SOIC datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT 3ST 16-SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR PUSH/PULL SOT23-5 datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL datasheet.pdf