Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ431
MNR14ERAPJ431 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ431
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ431.pdf
Availability of MNR14ERAPJ431
QUANTITY
MNR14ERAPJ431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ431
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ431
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ431
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ431 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ431
IC POT DGTL DUAL 10K RHEO 10DFN datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 16QFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG YELLOW datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.79A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT 14-12AWG CRIMP datasheet.pdf
D-SUB 9 POLE FEMALE WITH LED 660 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
RES 316 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 850VDC DRAWING T5 datasheet.pdf