Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ474
MNR14ERAPJ474 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ474
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ474.pdf
Availability of MNR14ERAPJ474
QUANTITY
MNR14ERAPJ474 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ474
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ474
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ474
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ474 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ474 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ474
FIXED IND 1.8UH 50MA 850 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 59VC SMA datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONTROL PWR RELAY OUT CHASSIS MT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf